Zaloguj się
Login:
Hasło:

Zdobienie ciastek i ciast

Strona główna -> Ciekawostki -> Zdobienie ciastek i ciast

Zdobienie ciastek i ciast
Zdobienie ciastek to najczęściej już ostatni etap w ich produkcji. Dekoracje słodyczy można wykonywać na wiele sposobów - wszystko zależy tutaj oczywiście od ich rodzaju. Ciastka mogą być bowiem tylko oblane czekoladą lub pomadą, ale też fantazyjnie posypane i przyozdobione rozmaitymi innymi elementami. W masowej produkcji ciastek, czyli w przemyśle cukierniczym, do zdobienia i polewania wykorzystuje się odpowiednie maszyny. W końcu ręczna dekoracja ogromnej ilości wyrobów cukierniczych raczej nie byłaby możliwa. Do oblewania ciast i ciasteczek przydaje się na przykład oblewarka Luxor Hasborg. Jest to maszyna przystosowana do pracy zarówno z czekoladą, pomadami oraz z produktami czekoladopodobnymi. Wykorzystanie takiego urządzenia w produkcji ciastek umożliwia szybkie oblewanie sporej ilości gotowych wyrobów. Ciasteczka zdobione nawet samą czekoladą są zdecydowanie częściej wybierane przez konsumentów. Oczywiście w zdobieniu ciastek sprawdzą się jeszcze inne maszyny. O czym trzeba jednak pamiętać - kupując do swojej cukierni jakąkolwiek maszynę powinna być ona nowoczesna i wygodna w obsłudze. Najnowsze rozwiązania technologiczne zapewniają bowiem sprawną produkcję - a w tym przypadku sprawne i efektowne zdobienie ciasteczek. Jeżeli więc zależy nam na tym, aby nasze słodkości były nie tylko smaczne, ale też atrakcyjne wizualnie, to warto zainwestować w dobry sprzęt. Nawet jeżeli kosztuje on więcej, to z pewnością część poniesionych kosztów zwróci się dzięki zwiększonej sprzedaży ślicznie prezentujących się ciastek i ciast.

Artykuły powiązane

Chcielibyście dowiedzieć się czegoś więcej na temat baristyki? Jeżeli tak, to zapraszamy do artykułu!

Zobacz całość: Barista
Kilka słów o tej profesji - zapraszamy do zapoznania się z całym artykułem.

Zobacz całość: Kelnerowanie
Komunia święta to duże przeżycie zarówno dla dziecka, jak i dla rodziców. To pełen emocji dzień, podczas którego z pewnością nie chcesz stać w kuchni i gotować dla gości. W dniu komunii dziecka powinnaś cały czas b

Zobacz całość: CATERING NA KOMUNIE
W hurtowniach specjalizujących się w dystrybucji rozmaitych odmian kaw i herbat można znaleźć po niskich stawkach cenowych bardzo przydatny asortyment w postaci między innymi specjalistycznych naczyń.

Zobacz całość: Rodzaje dzbanków do kawy